Lublin poczeka

Zatłoczona niemal przez cały rok lubelska Starówka teraz świeci pustką

Największe polskie miasta zaczęły akcję #CityWillWait, by walczyć ze skutkami epidemii, która przynosi straty w miejskiej turystyce. Dołączył do nich Lublin z hasłem #LublinWillWait. Akcja ma zachęcić do zaplanowania pobytu w stolicy Lubelszczyzny.


– Nagłe zahamowanie ruchu turystycznego postawiło całą branżę w bardzo trudnej sytuacji. Polacy musieli zrezygnować z zaplanowanych wyjazdów. Gdy pokonamy epidemię, każdy z nas będzie chciał „odpocząć od pozostawania w domu”. To będzie idealny moment dla lublinian, by odkrywać inne polskie miasta, np. Gdańsk, Łódź, Poznań czy Warszawę. My w tym czasie zaprosimy wszystkich do Lublina – mówi prezydent Krzysztof Żuk i dodaje, że „planując wyjazdy, wykupując vouchery i pakiety pobytowe już teraz, w praktyce ratujemy polską turystykę”.

Akcja #CityWillWait (miasto poczeka) powstała z inicjatywy Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Jest realizowana m.in. w mediach społecznościowych. Zaangażowane miasta, czyli Lublin, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź zachęcają do zaplanowania w nich wypoczynku miejskiego już po tym, jak minie zagrożenie związane z koronawirusem. –

Zgodnie z hasłem #miastopoczeka prowadzone w mediach społecznościowych działania mają promować lokalne produkty i atrakcje poszczególnych metropolii, a jednocześnie zachęcać mieszkańców do zapoznania się z ofertą turystyczną pozostałych miast zaangażowanych w akcję. Jest to jednocześnie obietnica dla turystów, że poszczególne ośrodki będą przygotowane na ich goszczenie po epidemii – tłumaczy Katarzyna Duma, rzecznik prasowy ratusza.

Mieszkańcy Lublina mogą też korzystać ze strony internetowej www.zostanwdomu.lublin.eu. Można tam znaleźć menu na ulubionych lubelskich restauracji z opcją dowozu, linki do „wirtualnego zwiedzania” najważniejszych zabytków miasta, a także vouchery i pakiety pobytowe do wykorzystania po zakończeniu epidemii. GR