Łyżka zmiażdżyła kabinę

Praca w gospodarstwie może być bardzo niebezpieczna. Obsługujący ładowarkę czołową mężczyzna znalazł się w opresji, gdy zahaczył łyżką o element konstrukcyjny budynku. Łyżka odbiła się od metalowego słupa i dosłownie zmiażdżyła kabinę, w której siedział operator.

W środę (16 września) około godziny 17 włodawska komenda otrzymała informację o wypadku, do którego doszło na terenie gospodarstwa rolniczego w gminie Hańsk. – Bardzo poważnie ucierpiał w nim 37-letni pracownik obsługujący ładowarkę – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Mężczyzna najprawdopodobniej uderzył łyżką w stalową belkę konstrukcyjną.

Łyżka odbiła się od belki i uderzyła w kabinę, w której znajdował się operator. Z obrażeniami ciała został on przetransportowany do szpitala. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku – dodaje pani rzecznik. Apeluje też o ostrożność przy wykonywaniu wszelkich prac gospodarskich.

– Najczęstsze przyczyny wypadków w rolnictwie to: nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Pamiętajmy, żeby do wszelkich wykonywanych prac nie podchodzić rutynowo, a z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia czy nawet życia – przestrzega Tadyniewicz. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here