M. Zając sołtysem Roztoki

Jest urzędniczką, rolniczką, działaczką Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce, a także aktywistką Polskiego Stronnictwa Ludowego. Mieszkańcy gminy Żmudź, a także tysiące Polaków pamiętają ją z programu „Big Brother”. Chodzi o Magdalenę Zając, którą wybrano na sołtysa Roztoki.


Niedawno informowaliśmy o odwołaniu sołtysa Roztoki, który popadł w konflikt z prawem i został aresztowany. W środę, we wsi zwołano kolejne zebranie, podczas którego wybrano nowego sołtysa. Na spotkanie przyszło 42 mieszkańców na 135 uprawnionych do głosowania. Kandydatki były trzy: Beata Fronc (8 głosów), Monika Tates (14 głosów), a także Magdalena Zając, za którą opowiedziało się najwięcej – 19 osób (w głosowaniu oddano jeden głos nieważny).

O Magdzie Zając, można śmiało powiedzieć, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców gminy Żmudź. To m.in. za sprawą niedawnego udziału w programie „Big Brother”. Na co dzień M. Zając pracuje w chełmskim starostwie i wraz z rodzicami prowadzi duże gospodarstwo rolne w Roztoce. Jest też wiceprzewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Roztoce i działaczką Ochotniczej Straży Pożarnej.

Chcieliśmy zapytać panią Magdę o jej dalsze plany działalności we wsi w związku z tym, że stanęła na jej czele, ale w piątkowe popołudnie nie udało nam się z nią skontaktować. Zapewne tych pomysłów M. Zając nie brak i zapewne wkrótce się o nich dowiemy. Poprzedni sołtys wsi nie pełni funkcji, bo wszedł w konflikt z prawem. (mo)