Magistrat daje 3000 złotych

Nie 800 zł, a 3000 zł pomocy finansowej dostaną mieszkańcy, którzy podejmą decyzję o przyłączeniu się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Uchwałę w tej sprawie przyjęła rada miasta w Chełmie.

Urzędnicy chełmskiego magistratu przygotowali nowy program dopłat dla mieszkańców, którzy zdecydują się przyłączyć do miejskiej sieci ciepłowniczej. Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęli radni. Dzięki temu mieszkańcy domów wyposażonych w system ogrzewania opalanego paliwem stałym będą mogli skorzystać z wyższej dotacji na przyłączenie do sieci MPEC. Kwota wsparcia udzielanego przez miasto wzrośnie z 800 zł do 3 tys. zł.

Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta Chełm, dotacje będą udzielane osobom fizycznym lub wspólnotom mieszkaniowym w budynkach jednorodzinnych oraz wielorodzinnych o liczbie lokali mieszkalnych nie większej niż osiem.

– Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców do wymiany pieca lub kotła centralnego ogrzewania starej generacji na ogrzewanie ekologiczne. Dzięki temu zmniejszymy stopień zanieczyszczenia powietrza, zwiększając jednocześnie swoją wygodę. Wymiana pieca to szereg korzyści począwszy od tego, że ekologiczne ogrzewanie nie wymaga czasochłonnego uzupełniania paliwa i zapewnia stały dopływ ciepła – przekonuje Janusz Cieszyński, wiceprezydent Chełma.

Dodatkowo, ubiegając się o dotację z Urzędu Miasta, mieszkańcy będą mogli wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie na wymianę systemu ogrzewania z programu „Czyste Powietrze”, realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym przypadku dotacja może sięgnąć nawet 75 proc. kosztów kwalifikowanych, co w połączeniu z miejskim wsparciem może pokryć nawet całość kosztów związanych z przyłączeniem się do sieci ciepłowniczej MPEC. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here