Maj, a może koniec lipca?

Remonty wiaduktów kolejowych w Lublinie: przy Drodze Męczenników Majdanka, Diamentowej i Janowskiej ciągną się niczym brazylijski serial.


Mija już trzy lata (w przypadku Janowskiej) i dwa w dwóch pozostałych lokalizacjach, a wciąż prace budowlane nie zostały zakończone. To szczególne utrapienie dla kierowców, z uwagi na zwężenie jezdni i utrzymujący się w tych miejscach ruch po jednym pasie w obu kierunkach na drugiej nitce drogi.

Kiedy zakończą się remonty wiaduktów? – z takim pytaniem zwróciliśmy się przed świętami do prowadzących inwestycję PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

– Wykonawca układa tory na górze obiektu. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne zgłosił konieczność zmiany terminu zakończenia robót. Wykonawca deklaruje, że zakończy je do końca maja – odpowiedział nam Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

To, że zakończenie robót może nastąpić do końca maja nie oznacza, że utrudnienia znikną za osiem tygodniu. Inwestycje muszą zostać jeszcze sprawdzone i odebrane przez odpowiednie służby. W tej sytuacji realny wdaje się termin, który widnieje w Informacji o istniejących i planowanych utrudnieniach w ruchu w Lublinie przygotowanym przez Zarząd Dróg i Mostów. W wszystkich przypadkach termin to 31 lipca 2021 r. Oby… BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here