Majówkę połączyli z obchodami rocznicy

Gmina Hanna przyłączyła się do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w niedzielę (29 kwietnia) zorganizowano Święto Flagi, a 3 maja Bieg Konstytucji.

Z okazji Święta Flagi centrum Hanny przystrojono w biało-czerwone barwy. Wszędzie wisiały flagi, proporczyki i kotyliony. Wójt Grażyna Kowalik w wystąpieniu promowała lokalny patriotyzm. – W dzisiejszych czasach miłość do ojczyzny powinno się wyrażać poprzez dbanie o rozwój naszej małej ojczyzny. Powinno się to stać naszym wielkim, zbiorowym obowiązkiem – mówiła, a na koniec zaprosiła zebranych do kibicowania lokalnej drużynie piłki nożnej, Bugowi Hanna, który niesiony dopingiem pokonał Leszkopol Bezek.

Po bramce dla gospodarzy zapachniało w Hannie stadionami świata, bo na murawę wbiegł kibic obleczony w biało-czerwoną flagę.

Miejscem obchodów Święta 3 Maja była strzelnica w Hannie, na której zorganizowano start i metę Biegu Konstytucji, w którym udział wzięło ponad 150 uczestników. Po biegu każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu m.in. z łuku. (bm)