Maksymalne wsparcie dla straży z Sawina

Strażacy z Sawina dostaną 25 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wyposażenie. Sawińska jednostka OSP jest jedyną w powiecie chełmskim i jedną z zaledwie 19 w województwie lubelskim z takim dofinansowaniem.

WFOŚiGW przekaże prawie 400 tys. zł na wsparcie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia, sprzętu przeciwpożarowego, odzieży ochronnej, butów oraz hełmów strażackich. Ze wsparcia skorzysta w sumie 19 jednostek OSP. A maksymalna kwota dotacji wynosi 25 tys. zł. Zarząd Funduszu zatwierdził przed tygodniem listę jednostek, do których trafią pieniądze.

Wśród Ochotniczych Straży Pożarnych, które je dostaną, znalazła się OSP z Sawina. To jedyna jednostka z powiatu chełmskiego i jedna z 19 w województwie, którym przyznano to wsparcie. OSP z Sawina jest też zaledwie jedną z kilku jednostek, które dostały maksymalną kwotę, 25 tys. zł, na nowy sprzęt i wyposażenie. Przyda się tym bardziej, że niedawno OSP z Sawina kupiła (w znacznej mierze również dzięki dofinansowaniu) nowy wóz strażacki. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here