Mała książka – Wielki człowiek

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie ponownie przystąpiła do udziału w ogólnopolskim projekcie Instytutu Książki „Mała książka – Wielki człowiek”. Dziękując rodzicom i dzieciom za udział w pilotażowym programie roku 2018, który skierowany był do dzieci trzyletnich, ponownie od września zaprasza wszystkie przedszkolaki.

Każde dziecko (3-6 lat), które przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma prezent, wyprawkę czytelniczą – książkę i kartę małego czytelnika. Za każdą wypożyczoną książkę (z księgozbioru dziecięcego) dostanie specjalną naklejkę. Zebranie 10 naklejek nominuje malucha do odebrania Dyplomu Małego Czytelnika!

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka. Czytanie jest ważne, rozwija wyobraźnię, daje wiedzę, wzbogaca słownictwo itd.!

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Zapraszamy! Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie, ul. H. Wieniawskiego 15

Nadal można odebrać Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków (dzieci urodzonych w roku 2016), czyli książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika. (red)