Mała książka – wielki człowiek

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza do udziału w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Każdy przedszkolak, który odwiedzi bibliotekę i rozpocznie swoją przygodę z czytelnictwem, otrzyma specjalną, bezpłatną wyprawkę.

To trzecia odsłona ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek”, w którą włączyła się także Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie. Od 2018 r. projekt ten realizowany jest przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi i pedagogicznymi.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę uczestniczącą w projekcie, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą. Znajdą w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. W Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie tłumaczą, dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę.

– Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego – mówią Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie. – Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy. Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. Miłość do czytania jest prezentem na całe życie. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here