Mali bohaterowie uhonorowani

Na pierwszym planie trójka młodych bohaterów: Gabrysia, Kamil i Szymon

Komendant wojewódzki policji, nadinspektor Artur Bielecki uhonorował trójkę „małych bohaterów”, za odwagę i uratowanie życia innym.


– Nikt nie rodzi się bohaterem, ale ukształtowanie i miłość rodziców oraz wychowanie szkoły dają to, że ci młodzi ludzie stają się bohaterami. Oni wyrośli w miłości, w dobrym wychowaniu i w pomocy dla innych ludzi. To, co zrobili, to zebranie wszystkiego, co zostało im przekazane. Tę miłość Wy przekazaliście drugiemu człowiekowi, nie przeszliście obojętnie. Gratuluję, bo niejeden dorosły w takiej sytuacji nie poradziłby sobie. Wy sobie poradziliście – mówił do „małych bohaterów” nadinspektor Artur Bielecki, komendant wojewódzki policji w Lublinie.

Dzieci w sposób wzorowy powiadomiły służby ratunkowe i udzieliły wyczerpujących informacji operatorowi numeru alarmowego 112. Gabrysia w sposób dojrzały i profesjonalny przedstawiła sytuację, w której się znalazła. Sprawnie wykonywała wszystkie polecenia operatora – poinformowała o znanych jej chorobach mamy, zadbała o bezpieczeństwo młodszego brata i skomunikowała się z sąsiadem, który zapewnił opiekę nad kobietą. Z kolei Kamil i Szymon bez obaw weszli w leśną gęstwinę i na mokradła, by wesprzeć wołającego o pomoc starszego mężczyznę i do czasu przybycia służb przy nim pozostali.

– Gabrysia, Kamil i Szymon zostali uhonorowani Dyplomami Uznania Wojewody Lubelskiego przyznanymi za znajomość zasad związanych z powiadamianiem służb ratunkowych, świadectwo odwagi, dojrzałości i gotowości niesienia pomocy, wrażliwość na drugiego człowieka oraz wzorową i godną naśladowania postawę. Otrzymali też Odznaki „Iuvenis Forti” Komendanta Głównego PSP za wykazanie się wiedzą, umiejętnościami, rozsądkiem, odwagą, dzielnością i opanowaniem w sytuacji niebezpiecznej oraz inne upominki – relacjonuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

(l)