Mały dom parterowy – tańszy od mieszkania!

Masz już działkę i chcesz wybudować na niej własny dom? Jeśli nie potrzebujesz sporej rezydencji, możesz wznieść go w cenie niższej niż koszt zakupienia mieszkania w mieście!

Zarówno domy jednorodzinne, jak i mieszkania mają swoje zalety i wady. Jeśli chcemy zdecydować się na dom jednorodzinny, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby dobrać taki projekt domu, który będzie nam odpowiadać. Powinniśmy kierować się wtedy nie tylko jego wyglądem, ale również metrażem, rozkładem pomieszczeń, zastosowanymi materiałami, a także kosztami utrzymania.

Dom dopasowany do twoich potrzeb

Jeśli nie potrzebujesz sporego domu, ale wystarczy ci taki, który da przestrzeń tylko dla ciebie albo dodatkowo dla jeszcze jednej osoby, warto zapoznać się z projektami domów parterowych. Zwykle mają one od około 60 do 100 metrów kwadratowych, dlatego to przestrzeń doskonała dla każdego, kto nie potrzebuje jej zbyt wiele, ale też nie chce mieszkać w ciasnocie.

Projekty domów parterowych znajdziemy w dwóch wariantach – z dachami płaskimi albo z dachami spadzistymi. Dachy spadziste pozwalają na uzyskanie dodatkowej przestrzeni – nie jest ona bardzo duża, ale możemy wtedy urządzić na poddaszu sypialnię lub inne pomieszczenie, jeśli dokonamy adaptacji.

Gdy chcemy wybrać gotowe projekty domów np. na portalu www.pracownia-projekty.dom.pl, możemy już teraz zapoznać się z różnymi propozycjami biur architektonicznych. Do wyboru mamy zarówno te o nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu, możemy wybrać także te o energooszczędnych rozwiązaniach, jeśli nie chcemy płacić dużo za utrzymanie budynku.

Ile kosztuje wybudowanie małego domu?

Trudno mówić o dokładnych kosztach, ponieważ są one zależne od szeregu czynników. Warto jednak wskazać, że jeśli interesują nas niewielkie domy, na przykład w metrażu 60 metrów kwadratowych, możemy wybudować je do stanu surowego zamkniętego w cenie niższej niż 100 000 złotych.

Oczywiście, do tej ceny będziemy musieli również dodać szereg kosztów związanych z wykończeniem budynku z zewnątrz i od wewnątrz oraz z wykonaniem instalacji. Jeśli jednak nie będziemy wybierali drogich materiałów, możemy zmieścić się w cenie nawet niższej niż 200 000 złotych, czyli będziemy mogli zrealizować projekt domu jednorodzinnego w cenie niższej niż zakupienie kawalerki w dużym mieście.Gdy chcemy wybrać gotowe projekty domów, możemy sprawdzić bardzo często kosztorysy związane z ich wykonaniem. To pomoże nam w wybraniu takiej nieruchomości, która nie będzie kosztowna w realizacji. Dzięki dodatkowym rzutom, wizualizacjom, a nawet fotografią budowanych i gotowych już domów będzie można podjąć łatwiejszą decyzję dotyczącą wyboru najlepszego projektu.

Podsumowując, jeśli chcesz wybudować niewielki dom jednorodzinny, warto sprawdzić projekty domów parterowych. Teraz możemy zrobić to całkowicie przez internet, nie musząc nawet wychodzić z domu. Przy okazji możemy też zobaczyć orientacyjne koszty związane z realizacją takiej nieruchomości – jej wzniesienie wcale nie musi być bardzo drogie i możemy zapłacić mniej niż za mieszkanie w mieście!

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here