Mam Talent u Czarniecczyków

Tym razem piękny śpiew stał się przepustką do zwycięstwa w konkursie „Mam Talent u Czarniecczyków”. Jubileuszową, dziesiątą edycję konkursu wygrała Oliwia Żuk, uczennica Zespołu Szkół w Sawinie.

Do finału konkursu „Mam Talent u Czarniecczyków”, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie przystąpili tylko najlepsi – wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych uczniowie reprezentujący gimnazja, szkoły podstawowe oraz ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego.

I jak co roku jury, w którego składzie zasiedli lokalni artyści i przedstawiciele mediów, miało trudny orzech do zgryzienia. 31 stycznia w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury obejrzeli blisko trzydzieści wspaniałych występów – m.in. utalentowanych wokalistów, muzyków i tancerzy.

A oto ich werdykt: I miejsce zdobyła Oliwia Żuk (ZS w Sawinie), II miejsce i nagrodę za osobowość artystyczną – Karolina Mączka (wokalistka, LO w Dubience), III miejsce – Wiktoria Kozik (taniec, I LO w Chełmie). Natalia Ufniarz (wokalistka, fortepian, I LO w Chełmie) otrzymała nagrodę dla najlepszego wykonawcy przyznaną przez organizatora oraz nagrodę za oryginalny talent.

Podczas imprezy przyznano także nagrody dziennikarzy, które powędrowały do zespołu „Na Szybko” z wokalistką Moniką Dąbrowską (ZSEiM), który równocześnie zdobył wyróżnienie oraz do występujących w duecie wokalistki Patrycji Krukowskiej (wokalistka) i gitarzysty Rostyslava Popka(SP 11 Chełm). Nagrodę publiczności otrzymali: Karolina Staszak i Jan Huber (SP nr 2 Chełm). (mg, fot. Maciej Kołodziej)