Mandat do Świdnika

Krzysztof Grabczuk przestał być radnym sejmiku województwa lubelskiego. Jego mandat przejmie Krzysztof Gałan ze Świdnika, który w ubiegłorocznych wyborach samorządowych na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu chełmskim uzyskał trzeci rezultat.

Krzysztof Grabczuk po wyborze na posła na sejm z automatu stracił mandat radnego sejmiku województwa lubelskiego, który wywalczył przed rokiem w wyborach samorządowych. Wówczas głosowało na niego ponad 25 tys. osób. Dzięki tak dobremu wynikowi, Platforma Obywatelska z której Grabczuk kandydował, w okręgu chełmskim uzyskała dwa miejsca w sejmiku. Oprócz Grabczuka radnym, z drugim wynikiem w wyborach, został Krzysztof Bojarski z Łęcznej.

Byłego prezydenta Chełma i eksmarszałka województwa lubelskiego w sejmiku zastąpi Krzysztof Gałan ze Świdnika, który uzyskał trzeci rezultat na liście Platformy Obywatelskiej. I choć głosowało na niego zaledwie 1 596 wyborców, Gałan, na co dzień dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku, przez najbliższe cztery lata będzie radnym województwa lubelskiego. Jednym słowem Chełm stracił jednego ze swoich przedstawicieli w sejmiku. Miasto na szczeblu wojewódzkim reprezentują jeszcze radna Ewa Jaszczuk i członek zarządu Zdzisław Szwed. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here