Marcin Nowicki superdzielnicowym

W czwartek (5 września) w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród trzem policjantom, którzy zostali wyłonieni w konkursie „Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy 2019”. W konkursie organizowanym przez KPP we Włodawie i Nowy Tydzień pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Marcin Nowicki, drugie asp. Tomasz Prystupa, a trzecie sierż. szt. Bożena Zaprzaluk.


Zorganizowany przez Powiatową Komendę Policji we Włodawie i Nowy Tydzień konkurs na „Najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego 2019” trwał od 1 lipca do 31 sierpnia. Udział w nim mogli wziąć wszyscy czytelnicy Nowego Tygodnia. Wystarczyło wypełnić specjalny kupon i wrzucić go do jednej ze skrzynek umieszczonych w komendzie, komisariacie i posterunku policji lub dostarczyć na adres redakcji.

Po podliczeniu wszystkich głosów oddanych na kuponach okazało się, że najwięcej osób zagłosowało na sierż. szt. Marcina Nowickiego, który obsługuje gminę Wola Uhruska. II miejsce zajął – asp. Tomasz Prystupa, na co dzień dzielnicowy gminy Włodawa, zaś III miejsce przypadło w udziale pani sierż. szt. Bożenie Zaprzaluk, dzielnicowej rejonu II miasta Włodawa. Wszyscy dzielnicowi otrzymali od podinsp. Tomasza Patry, komendanta KPP we Włodawie gratulacje i podziękowania za pełnioną służbę, a troje najlepszych w plebiscycie, pamiątkowe dyplomy.

Sam komendant, oprócz świetnych podwładnych, ma też inne powody do zadowolenia. Okazuje się bowiem, że w zestawieniu przygotowanym przez KWP w Lublinie jego jednostka jest na samym szczycie w województwie. – Mamy wykrywalność przestępstw sięgającą niemal 95 procent, co w porównaniu do analogicznego okresu z roku 2018 stanowi poprawę o blisko 10 procent – mówi Patra.

– Również inne wskaźniki zdecydowanie przemawiają na naszą korzyść, jest więc się z czego cieszyć. Widać, że ciężka praca i konsekwencja w działaniu całej jednostki i każdego policjanta z osobna, przynoszą efekty – dodaje komendant. (bm)