Mariusz Banach nowym wiceprezydentem

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk powołał nowego zastępcę, który wesprze prace ratusza związane z oświatą. Został nim Mariusz Banach, do tej pory radny Wspólnego Lublina i wieloletni przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Lublin.


Wiadomość o nowym zastępcy Krzysztof Żuk ogłosił na specjalnie zwołanej konferencji, w miniony czwartek. – Zmagamy się z problemami związanymi z oświatą. Są one pochodną wielu zmian, w tym reformy oświaty, której konsekwencje będziemy odczuwać przez najbliższe lata. Przed nami wyzwanie „podwójnego rocznika”, kończącego wygaszane gimnazja i ósme klasy szkół podstawowych. Nie ma ważniejszych celów dla miasta niż sprawne zarządzanie oświatą – przyznaje prezydent Żuk.
Mariusz Banach stwierdził, że odczuwa dumę i satysfakcję z powołania.
– Skutki reformy oświaty zapowiadaliśmy już wcześniej: problemy z przepełnionymi szkołami, do tego niższe subwencje niż planowane. Już teraz dokładamy do oświaty miliony złotych – mówił wiceprezydent Mariusz Banach.
Mariusz Banach urodził się w 1969 r. w Lublinie. Jest magistrem teologii i doktorem socjologii KUL. Od 1992 roku był nauczycielem-katechetą. W radzie miasta od 2006 roku (wówczas w PiS), a od 2010 we Wspólnym Lublinie. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania rady miasta. Obowiązki wiceprezydenta obejmie 1 kwietnia. Będzie czwartym zastępcą Krzysztofa Żuka, po Arturze Szymczyku (odpowiada za inwestycje i rozwój), Krzysztofie Komorskim (sport, kultura), Monice Lipińskiej (sprawy społeczne).
W radzie miasta Banacha zastąpi Jadwiga Mach, która z kolei będzie musiała zrezygnować z mandatu radnej dzielnicy Sławin, której jest przewodniczącą. CH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here