Marzy, by zostać papieżem

Mateusz Kondraciuk z Włodawy nie chce być kierowcą, piłkarzem czy strażakiem. Marzy, by zostać papieżem. O swoim pragnieniu, życiu osobistym i wierze opowiada na vlogu, który obejrzało już kilkaset osób.

Mateusz mieszka we Włodawie. Tu chodzi do szkoły i nagrywa swojego vloga, który na kanale You Tube ma już ponad 100 subskrybentów. Jego kanał nazywa się „Dla Boga”. Mateusz w swoich filmikach opowiada nie tylko o swojej drodze do uduchowienia, ale wspomina również o bolesnych fragmentach ze swojego życia, w tym o śmierci ojca.

W swoich wystąpieniach jest nad wiek rozwinięty, mówi z rozwagą i rzeczy bardzo pedagogiczne. Apeluje na przykład do swoich kolegów i koleżanek, by szanowali i cieszyli się czasem spędzonym ze swoimi rodzicami.

– Mój tata pracował daleko, więc dzwonił do mnie wieczorami. Ja wtedy wolałem grać na komputerze niż z nim rozmawiać. Doceniłem to dopiero wtedy, gdy mój tata zmarł w pożarze w 2016 r. – mówi Mateusz podczas jednego z nagrań. Jego audycje można obejrzeć na kanale „Dla Boga” na You Tube. (bm)