Maski na nosy!

Ulice, sklepy, targowiska pełne są ludzi, którzy omijają nakaz zakrywania nosa i ust, zsuwając maseczki z nosa, zostawiając zakryte usta. Łatwiej się oddycha, ale dla ograniczenia epidemii to jest kompletnie bez sensu. Takie osoby, w przypadku infekcji Covid-19 zarażają, narażając życie innych. Zwracajmy „cwaniakom” uwagę. Jeżeli nie zareagują, niech zrobi to policja.

Noszenie maseczki, nie jest może najprzyjemniejsze, ale w obecnej sytuacji konieczne. Jednak noszenie jej pod nosem czy na brodzie nie ma żadnego sensu. To łamanie przepisów i jest karalne. – Maska musi być założona prawidłowo, inaczej nie spełnia swojej roli. Sytuacja jest dramatyczna, a koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie – mówi Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 19.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here