Medycy wyzdrowieli, SOR wrócił do pracy

Szpitalny Oddział Ratunkowy SPSK Nr 4 przy ul. Jaczewskiego ponownie przyjmuje wszystkich pacjentów. Większość pracowników nie przedłużyła zwolnień lekarskich i wróciła do pracy.


SOR zawiesił przyjmowanie pacjentów, poza przypadkami zawałów i udarów, 26 listopada, po tym, jak zdecydowana większość z kilkudziesięciu pielęgniarek i ratowników medycznych, ale również kilku lekarzy, zatrudnionych na oddziale poszła na chorobowe.
Dzień wcześniej fiaskiem zakończyły się rozmowy z dyrekcją na temat podwyżek i przyznania wszystkim pracownikom stałego dodatku covidowego, przyznanego przez rząd, jaki mają medycy na SOR-ach i oddziałach covidowych.

Dodatek wynosi 100% wynagrodzenia, które wynika z umowy o pracę lub z umowy cywilnoprawnej, należnego za każdą godzinę opieki nad pacjentem z SARS-CoV-2. SOR przy Jaczewskiego nie jest przeznaczony dla pacjentów covidowych i dyrekcja zaproponowała pracownikom niższe dodatki z własnych środków.

Przez ostatnie dni przedstawiciele załogi i związki zawodowe kontynuowały rozmowy z dyrekcją. W międzyczasie SOR zaczął przyjmować pacjentów również z nagłymi poważnymi urazami, a w ubiegły poniedziałek doszło do wstępnego porozumienia dyrekcji z personelem. Stały dodatek do wynagrodzenia ma otrzymać większa grupa pracowników kliniki. Placówka znów pracuje normalnie, choć na zwolnieniach w ubiegłym tygodniu wciąż było 6 pielęgniarek i 7 ratowników. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here