Metamorfoza przy Słowiczej

Budynek „Budowlanki” już w nowym blasku. Niebawem zyskają go również szkolne boiska

Na terenie Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Słowiczej rusza kolejna inwestycja – budowa oświetlenia przyszkolnych boisk. Miejscowi społecznicy liczą, że ich wykonanie będzie pierwszym etapem do powstania w tym miejscu dzielnicowego centrum sportowego.

Budowa oświetlenia boisk to projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Co prawda pierwsze podejście do jego wykonania zakończyło się fiaskiem – ogłoszony w wakacje przetarg został unieważniony – ale teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, by prace ruszyły. Miasto rozstrzygnęło właśnie powtórzone postępowanie i podpisało umowę z wybranym wykonawcą. Prace na terenie ZSB zrealizuje lubelska spółka Elpie, która otrzyma za nie nieco ponad 337 tys. zł, tj. o 13 tys. zł mniej niż przewidywano. Na ich wykonanie będzie miała 4 miesiące.

Oświetlenie przyszkolnych boisk będzie swego rodzaju dopełnieniem zakończonej niedawno termomodernizacji siedziby Zespołu Szkół Budowlanych oraz Bursy Szkolnej nr 8. Dzięki inwestycji, która kosztowała prawie 3 mln złotych, w budynkach wymieniono m.in. instalacje centralnego ogrzewania, okna, drzwi, ocieplono ściany i wykonano nowe elewacje.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here