Miasto czeka na wnioski działkowców

Ruszył konkurs dla lubelskich ROD-ów, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do remontów i drobnych inwestycji. Działkowcy mają czas na złożenie wniosków do 6 grudnia.


Na dotacje dla Rodzinnych Ogródków Działkowych w projekcie przeszłorocznego budżetu Lublina zapisano 500 tys. zł. Choć głosowanie nad przyjęciem budżetu odbędzie się w połowie grudnia, Ratusz już czeka na wnioski działkowców o dofinansowanie do remontów i drobnych inwestycji – miejska dotacja może pokryć do 80% kosztów prac. Co zrobić żeby otrzymać wsparcie? Wszyscy chętni muszą złożyć wnioski (jeden ogród – jeden wniosek), w których określą nazwę, cel, miejsce i koszt planowanego zadania, a także czas jego realizacji.

Wzór wniosku znajduje się pod adresem: https://lublin.eu/download/gfx/lublin/userfiles/_public/mieszkancy/partycypacja/rodzinne_ogrody_dzialkowe/wniosek_o_udzielenie_dotacji_-_edycja_2022.doc. Oferty w wersji papierowej należy składać w sekretariacie Biura Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, pokój 107 w godzinach 7.30-15.30) lub w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin. Można je także wysłać za pośrednictwem poczty (o przyjęciu decyduje data wpływu do Biura Partycypacji Społecznej).

Termin składania wniosków upływa 6 grudnia, po czym zostaną poddane ocenie przez komisję konkursową, która ma prawo sugerować, co należy w nich zmodyfikować.

To będzie kolejny rok, kiedy miasto dotuje ogródkowe inwestycje. Dotąd dofinansowało już 36 wniosków przeznaczając na ten cel blisko 2 mln zł – m.in. dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 28 tys. zł ROD „Dąbrowa” zamontował bramy automatyczne oraz przeprowadził remont domu działkowca; ROD „Nasza Zdobycz” za 200 tys. zł zelektryfikował swój ogród, a ROD „Słonecznik” wykorzystał 152 tys. zł na termomodernizację siedziby oraz wymianę ogrodzenia.

Opr. ZM

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here