Miasto przedsiębiorcom w dobie koronawirusa

26 włodawskich przedsiębiorców skorzystało dotychczas z pomocy miasta w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej we Włodawie (9 kwietnia) przyjęto uchwałę w sprawie zwolnienia przedsiębiorców z podatku od nieruchomości.

– Początek roku był trudny dla nas wszystkich, wprowadzone obostrzenia w związku z kolejnymi przypadkami zarażenia tzw. koronawirusem odczuliśmy wszyscy – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. – Okres pandemii był szczególnie trudnym czasem dla przedsiębiorców.

Wielu z nich zastanawiało się jak przetrwać ten trudny czas. Dlatego nie czekając na decyzje rządu w sprawie „tarczy antykryzysowej” przygotowaliśmy uchwałę w sprawie zwolnienia lokalnych przedsiębiorców z podatku od nieruchomości. Dotychczas z tej formy pomocy skorzystało aż 26 przedsiębiorców, co w przypadku tak małego miasta jak Włodawa jest dużym wynikiem i świadczy o skutecznym kierunku naszych działań w czasie kryzysu.

Uchwała Rady Miejskiej we Włodawie została tak skonstruowana, aby pomoc trafiła do osób najbardziej narażonych na skutki kryzysu. Byli to przedsiębiorcy świadczący min. usługi związane z poprawą kondycji fizycznej, fryzjerstwem, hotelarstwem, przygotowaniem i sprzedażą posiłków oraz handlem detalicznym. Jednocześnie miasto wydłużyło dla pozostałych przedsiębiorców termin zapłaty rat podatku od nieruchomości (przypadających na kwiecień, maj, czerwiec) do 30 września. Łączna kwota pomocy miasta dla przedsiębiorców wyniosła ponad 20 tys. zł. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here