Międzynarodowa rewizyta w liceum na Czubach

Oprócz zajęć i warsztatów był również czas na zwiedzanie i zabawę

W ubiegłym tygodniu XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie gościło nauczycieli i uczniów szkół średnich z miast: Dej w Rumunii, Mersin i Stambuł w Turcji oraz Pedary we Włoszech. To efekt kolejnego już udziału lubelskiej placówki w programie Erasmus+.


Tym razem ogólniak z ul. Biedronki realizuje innowacyjny projekt „Rozwój technik edukacyjnych w oparciu o kontekst regionalny” w ramach programu Erasmus+KA2. Jego partnerami są licea z Rumunii, Turcji, Włoch i Bułgarii. – Głównym celem projektu jest opracowanie wspólnych materiałów dydaktycznych, które będą służyć podniesieniu jakości kształcenia we wszystkich szkołach , wymiana doświadczeń i dobrych praktyk – wyjaśnia Urszula Łapińska-Łubniewska, dyrektor XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie.

Jak dodają uczestnicy projektu, Erasmus+ to również doskonała okazja do inspirujących spotkań, poznania swoich krajów i siebie nawzajem, zrozumienia i nawiązania kontaktów.

Zagraniczni goście pierwszego dnia wizyty (19 października) uczestniczyli w Dniu Otwartym XXVII LO i odbywających się z tej okazji warsztatach i lekcjach otwartych, a po południu, w towarzystwie swoich lubelskich rówieśników, wybrali się do Muzeum Wsi Lubelskiej.

Drugiego dnia zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku i wzięli udział w lekcji języka polskiego i tolerancji na przykładzie doświadczeń Lublina z okresu II wojny światowej w której za pomocą łącza Teams uczestniczyli również uczniowie z partnerskiej szkoły w Bułgarii. W piątek zagraniczna delegacja gościła w lubelskim ratuszu, gdzie spotkała się z zastępcą prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania, Mariuszem Banachem, po czym wyruszyła na zwiedzanie Zamościa, Kazimierza i Nałęczowa. Wcześniej, pod koniec ubiegłego i na początku tego roku, przedstawiciele lubelskiego liceum gościli w Stambule i Dej. opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here