Mieszkańcy zagłosowali

Mieszkańcy Sawina brali udział w konsultacjach społecznych dotyczących uchwały rady gminy na temat budowy biogazowni. A teraz w konsultacjach nadali nazwę nowej ulicy.

Pomysł budowy biogazowni w Sawinie przez jednego z miejscowych rolników wzbudził ogromny sprzeciw mieszkańców. Hodowca drobiu swoje plany przedstawił w sierpniu, podczas konsultacji społecznych.

Zapowiedział, że chce wybudować rolniczą biogazownię o mocy 0,5 megawata, z dwoma fermentorami o łącznej pojemności 4 000 m sześć. na działce przy swoim gospodarstwie, na peryferiach Sawina. Do potrzebnego do produkcji energii procesu fermentacji instalacja miała być zaopatrywana w odpady z produkcji zwierzęcej oraz sianokiszonkę z własnego gospodarstwa. Argument, że nieprzyjemny zapach, wydobywający się teraz z jego ogromnych kurników zostanie dzięki biogazowni zminimalizowany nie przekonał sąsiadów i mieszkańców, którzy przyszli na spotkanie.

Burzliwe spotkanie skończyło się kategorycznym sprzeciwem ludzi. Wszyscy uczestnicy podpisali się przeciwko budowie biogazowni we wskazanej przez rolnika lokalizacji a władze gminy chcą przekonać hodowcę do zmiany miejsca inwestycji.

Również w konsultacjach społecznych mieszkańcy Sawina zdecydowali o nadaniu nazwy ulicy – bocznej ul. Chuteckiej. Wśród propozycji nowej nazwy znalazły się: Leśna, Łąkowa, Wierzbowa, Podleśna, Cicha i Jana Henryka Dąbrowskiego. Na ostatnią propozycję oddano najwięcej, bo 56 proc. głosów. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here