Mikołaj czasami nosi pistolet i sikawkę

Lubelscy policjanci i strażacy ruszyli w tym roku na mikołajki do chorych dzieci, a w Świdniku na patrol z pluszowym misiem.


Wizyty umundurowanych Mikołajów sprawiły dzieciom wiele radości. Dzielnicowi z III Komisariatu Policji w Lublinie wybrali się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Funkcjonariusze nie mogli spotkać się bezpośrednio z dziećmi z powodu obostrzeń pandemicznych, ale przekazali prezenty za pośrednictwem personelu szpitala.

– Wizyta to inicjatywa sierżanta Norberta Brodowskiego, sierżanta Mateusza Rybińskiego i sierżanta sztabowego Arkadiusza Górnego – dzielnicowych z III Komisariatu Policji w Lublinie. W przygotowanie prezentów włączyła się pani Marzena Chołożyńska, reprezentująca jedną z firm cukierniczych – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Z kolei przedstawiciele Wydziału Prewencji komendy miejskiej odwiedzili dwie grupy oddziału przedszkolnego w SP w Krasieninie. Podczas wizyty policjanci z „Sierżantem Poli” opowiadali jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz obdarowali maluchy prezentami i odblaskami – dodaje.

Z kolei strażacy sprawili wiele radości dzieciom leczonym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym oraz w Szpitalu im. Jana Bożego.

Ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 i 4  Komendy Miejskiej PSP w Lublinie wspólnie ze słuchaczami kursu podstawowego w zawodzie strażak, prezentowali samochody pożarnicze oraz sprzęt wykorzystywany do gaszenia pożarów i prowadzenia akcji ratowniczych.

– Młodym pacjentom dodawał otuchy i wspierał najtwardszy strażak Europy – mł. kpt. Rafał Bereza z JRG NR 1 Komendy Miejskiej PSP w Chełmie. Swój strój kierowcy wyścigowego prezentował Szymon Ładniak. Natomiast wolontariusze z Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Lublinie przebrali się za żywe postaci z bajek oraz za „Mikołajów”, a wszystko to odbywało się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubartowa. Były łzy u rodziców i wielki uśmiech na twarzach małych dzielnych pacjentów – mówi mł. bryg. Wojciech Miciuła z KW PSP w Lublinie.  Na zakończenie akcji, na ręce personelu medycznego strażacy przekazali pluszowe maskotki dla małych, dzielnych pacjentów.

Z kolei w Świdniku 6 grudnia można było spotkać niecodzienny patrol Policji. Funkcjonariuszom Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy towarzyszył pluszowy miś, a każde spotkane dziecko dostało od policyjnych mikołajów odblaskowy prezent. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here