Miliony na wodę z Joanina

Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik, i jego zastępca, Monika Kalita, odebrali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie realizacji projektu „Przebudowa hydroforni i ujęcia wody w miejscowości Joanin”.

– Zakres planowanych prac obejmuje m.in. remont istniejących budynków i zbiorników, modernizację studni, wymianę ogrodzenia oraz instalacji, z uwzględnieniem montażu instalacji fotowoltaicznej. Przewidziano również wykonanie oświetlenia terenu, wdrożenie systemu monitoringu oraz wymianę urządzeń technicznych, takich jak pompy, zasuwy i orurowanie – informuje Paweł Kucharczyk.

Wartość inwestycji to 2,3 mln zł, a dofinansowanie wynosi prawie 1,6 mln zł. Realizacja zadania ma zapewnić stabilne i bezpieczne dostawy wody pitnej dla mieszkańców, zwiększyć niezawodność systemu oraz ograniczyć straty wody. (kg)