Minister przeciął wstęgę

Od poniedziałku uczelnia z ul. Choiny nosi nazwę Akademii Nauk Stosowanych

Od ubiegłego poniedziałku Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola jest już Akademią Nauk Stosowanych. Podniesienie rangi jednej z największych prywatnych uczelni w regionie zbiegło się z uruchomieniem w niej supernowoczesnego Centrum Symulacji Medycznej.


Podczas poniedziałkowej uroczystości decyzję o zmianie nazwy uczelni na ręce JM Rektora prof. dr. hab. Witolda Kłaczewskiego i prezydenta -założyciela doc. Henryka Stefanka przekazał minister edukacji i nauki prof. dr hab. Przemysław Czarnek. Jednocześnie minister Czarnek wraz z wicewojewodą lubelskim Robertem Gmitruczukiem oraz władzami uczelni otworzyli innowacyjne Centrum Symulacji Medycznej.

Supernowoczesne centrum powstało z myślą o poprawie jakości kształcenia wyższego na kierunku pielęgniarstwo oraz innych kierunkach medycznych. Na 600 mkw znalazły się pracownie wyposażone w innowacyjne fantomy i symulatory, które umożliwią studentom poznanie, jak zachowuje się ludzkie ciało i organizm podczas przeprowadzanych procedur medycznych. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here