Mistrzynie walczą dalej

Szczypiornistki MKS Selgros Lublin nie rezygnują z walki o kolejny mistrzowski tytuł. W ubiegłym tygodniu dzięki fantastycznym końcówkom w meczach z Kram Startem Elbląg oraz AZS Koszalin lublinianki dopisały do swojego dorobku trzy punkty i awansowały o jedno miejsce na trzecią pozycję w tabeli PGNiG Superligi.
W środę MKS Selgros pokonał zespół z Elbląga 28:22. Przez długi czas zanosiło się, na to, że losy meczu będą ważyły się aż do samego końca. W pewnym momencie mistrzynie włączyły jednak wyższy bieg i odskoczyły rywalkom, nie dając im żadnych złudzeń.
W sobotę lublinianki jeszcze w 42. minucie wygrywały z AZS jedną bramką (19:18). Kilka błędów sprawiło, że przyjezdne nie tylko wyrównały, ale zdołały w zaledwie trzy minuty odskoczyć na trzy gole (19:22). Cztery minuty przed końcową syreną AZS jeszcze prowadził 25:22! Mistrzynie niesione dopingiem kibiców zdołały jednak doprowadzić do remisu.
W środę o 18 MKS Selgros zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin.

PGING Superliga Kobiet

grupa mistrzowska
27. kolejka (26 kwietnia): MKS Selgros Lublin – KRAM Start Elbląg 28:22 * Energa AZS Koszalin – Pogoń Baltica Szczecin 16:30 * Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 24:24.
28. kolejka (29/30 kwietnia): MKS Selgros – Energa AZS 26:26 * Pogoń Baltica – Vistal 27:27 * Metraco Zagłębie – KRAM Start 25:20.
1. Vistal 28 44 773-639
2. Zagłębie 28 42 720-615
3. MKS Selgros 28 41 801-631
4. Start 28 38 792-699
5. Pogoń 28 37 723-618
6. AZS 28 33 749-690
W następnych kolejkach – 3 maja: MKS Selgros – Pogoń Baltica (18:00); 7 maja: Metraco Zagłębie – MKS Selgros (17:00).

MKS Selgros Lublin – KRAM Start Elbląg 28:22 (14:13)

MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Gęga 5, Niedźwiedź 3, Nocuń 3, Rosiak 5, Rola 4, Bozović 4, Drabik 4, Kozimur 1, Matuszczyk, Charzyńska.
Najwiecej goli dla Kram Start: Lisewska i Świerżewska po 6.
MKS Selgros Lublin – Energa AZS Koszalin 26:26 (15:14)
MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Gęga 4, Bozović 5, Niedźwiedź 5, Rola 2, Matuszczyk, Kozimur, Rosiak 3, Drabik 2, Nocuń 5, Charzyńska
Najwięcej goli dla AZS: Niesciaruk 6, Michałów i Budnicka po 5.