Mistrzynie wybrały się do szkoły

Nasze medalistki z prezydentem Krzysztofem Żukiem podczas wizyty w SP nr 43 w Lublinie

Znakomite lekkoatletki KU AZS UMCS Lublin: mistrzyni Europy Paulina Guba, brązowa medalistka mistrzostw świata Malwina Kopron oraz mistrzyni Polski Karolina Kołeczek odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie.


Poniedziałkowe spotkanie w szkolnych murach przy ul. Śliwińskiego rozpoczęło się od miłej uroczystości. Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, wręczył zawodniczkom wyróżnienia i podziękowania za doskonałe osiągnięcia sportowe i udział w Mistrzostwach Europy w Berlinie, w zawodach, w których nasze lekkoatletki w komplecie wystąpiły w finałach, a Paulina Guba wygrała rywalizację w pchnięciu kulą, zdobywając 50. złoty medal w historii startów Polaków w Mistrzostwach Europy, pierwszy w tej konkurencji wśród kobiet.

Następnie zawodniczki opowiedziały o swojej sportowej karierze, medalach i wysiłku, jaki trzeba ponieść, aby dojść do mistrzowskiej formy. Chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez uczniów i dzieliły się swoim doświadczeniem. Na zakończenie każdy mógł otrzymać zdjęcie z autografem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzyniami, które wpisały się także do… szkolnej kroniki. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here