Młody talent roku

Jeszcze raz gorąco gratulujemy laureatom i dziękujemy opiekunom artystycznym oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie „Moje Boże Narodzenie” i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie, organizowanym we współpracy z Fundacją „Młode Talenty”. Tym razem zmieniamy nieco formułę. Główną nagrodą jest tytuł MŁODY TALENT ROKU oraz 1000 złotych!

Każdy z nas ma jakiś talent, wyjątkową zdolność. Niestety, często pozostaje on nieodkryty, nierozwijany z nieśmiałości czy obawy przed krytyką innych. Często też po prostu nie dostajemy od losu szansy, by pokazać, na co nas stać. Dlatego wychodzimy do Was, Młode Talenty.

Śpiewasz, tańczysz, grasz na instrumencie indywidualnie, a może w zespole? Może pięknie malujesz, robisz świetne zdjęcia, wspaniale gotujesz, rysujesz, żonglujesz, tańczysz wykonujesz karciane sztuczki, jesteś mistrzem hula hop lub masz inny, oryginalny talent? Zgłoś siebie lub swoje uzdolnione dziecko do naszej akcji. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 5 do 18 lat z Chełma i powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego.

Aby zgłosić siebie, swoją grupę, zespół lub dziecko do akcji Młody Talent Roku, wystarczy wysłać / dostarczyć do naszej redakcji wytwór swojego talentu (np. pracę plastyczną) lub na adres redakcja@nowytydzien.pl albo w wiadomości na Facebooku przesłać krótki filmik prezentujący swój talent. To nie musi być profesjonalne nagranie. Może to być amatorski, domowy, ale autentyczny filmik nagrany telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym czy kamerą. Nie musi to być też wideoprezentacja stworzona specjalnie na potrzeby naszej akcji – jeśli posiadasz już filmik prezentujący Twój talent lub wideo z występu, z powodzeniem możesz je wykorzystać w zgłoszeniu.

Uwaga, przyjmujemy wyłącznie prace zawierające imię i nazwisko uczestnika, czy wszystkich członków grupy/zespołu, wiek, nazwę szkoły, do której uczęszcza/ją (ew. placówki kultury), imię i nazwisko opiekuna, pod którego kierunkiem rozwijasz/cie swój talent i numer telefonu kontaktowego (w przypadku nieletnich – zgodę opiekuna). Szczegółowy regulamin konkursu dostępny będzie na stronie internetowej Nowego Tygodnia.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca marca 2020 roku. Specjalnie powołana komisja konkursowa wybierze finałową dziesiątkę, którą przedstawimy na naszych łamach, na naszej stronie internetowej i profilu Facebooku, a spośród mniej Czytelnicy Nowego Tygodnia głosując na kuponach wybiorą Młody Talent Roku oraz zdobywców II i III miejsca. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, zdobywca II miejsca – 700 zł, a III – 500 zł. Spośród wszystkich, biorących udział w głosowaniu, wylosujemy szczęśliwca, który otrzyma 300 zł. Ale swojego zwycięzcę spośród nominowanej „dziesiątki” i nagrodę w wysokości 500 zł przyzna również jury konkursu. Być może werdykt pokryje się z wyborem Państwa, ale nie musi.

Celem konkursu, organizowanego przy współpracy w chełmską Fundacją „Młode Talenty” jest prezentowanie i promowanie młodych ludzi z talentem i pasją. Fundacji najbardziej zależy na tym, aby nagrody mogły zachęcać dotąd niedostrzeżonych publicznie artystów i animatorów kultury do kontynuowania swoich twórczych pasji.

Fundacja „Młode Talenty” istnieje od 2008 roku. Początkowo jej celem było wspieranie wybitnie uzdolnionej młodzieży z Chełma i regionu, poprzez liczne konkursy i fundowane stypendia. Z czasem fundacja rozszerzyła działalność o pomoc rodzinom dzieci niepełnosprawnych i ciężko chorych.

Obecnie pod opieką fundacji znajduje się siedemnaścioro dzieci, które wymagają kosztownego leczenia i rehabilitacji. Pomóc może każdy, przekazując swój 1 proc. podatku na „Młode Talenty”, nr KRS: 0000308484. To tak niewiele, a dzięki tym kilku czy kilkunastu złotym, zebranym w całość, zyska się wiele, a przede wszystkim – uśmiech na twarzach dzieci. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here