Młodzieżowcy Speed Car Motoru awansowali do finału

Dwóch młodzieżowców Speed Car Motoru Lublin: Wiktor Trofimow i Wiktor Lampart wystąpi 2 maja w finale Srebrnego Kasku, który odbędzie się w Krakowie. Obaj nasi zawodnicy świetnie spisali się podczas rozegranych w ubiegły wtorek eliminacji – Trofimow wygrał zawody w Rawiczu, Lampart zajął drugie miejsce w Krośnie.

Trofimow czterokrotnie mijał linię mety jako pierwszy i raz był drugi (w 14. biegu został pokonany przez Kamila Nowackiego). Młody żuzlowiec Speed Car Motoru zdobył 14 punktów i w klasyfikacji końcowej zawodow w Rawiczu o punkt wyprzedził Przemysława Liszkę oraz o dwa Jakuba Miśkowiaka.

W zawodach bez zdobyczy punktowej startowali dwaj inni reprezentanci lubelskiego klubu, Maciej Kuromonow i Kacper Gosik.

Z kolei w Krośnie najlepszy był Patryk Rolnicki z MRGARDEN GKM-u Grudziądz, który pewnie wygrał wszystkie wyścigi (15 pkt.). Wiktor Lampart zdobył punkt mniej i został sklasyfikowany na drugiej pozycji.

Finał Srebrnego Kasku odbędzie się 2 maja w Krakowie. W zawodach oprócz żużlowców, którzy wywalczyli awans w eliminacjach, wystąpią także Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Maksym Drabik i Robert Chmiel, uczestnicy ubiegłorocznego cyklu IMŚJ.

Zawody pod Wawelem będą równocześnie finałem krajowych eliminacji do mistrzostwa świata juniorów. Awans uzyska trzech czołowych zawodników, a jednego żużlowca nominuje do startów Główna Komisja Sportu Żużlowego.