Mościckiego też do przebudowy

Ulicy Mościckiego w Chełmie przydałby się generalny remont. W fatalnym stanie znajduje się zwłaszcza odcinek od cmentarza do skrzyżowania z ul. Rejtana. W tegorocznym budżecie na modernizację nie ma jednak pieniędzy.

Ruch na ul. Mościckiego z każdym rokiem staje się coraz większy. To skrót dla kierowców jadących ul. Hrubieszowską i zmierzających w kierunku osiedla Bazylany, czy centrum handlowego Vendo Park. – Nie muszę jechać do al. Armii Krajowej, następnie skręcać w Wojsławicką, by dotrzeć do „Kauflandu” – mówi nasz czytelnik. – Zawsze skręcam w ul. Mościckiego, która niestety, nie jest w najlepszym stanie.

Odcinek od ul. Rejtana aż do samego ronda przy al. 3 Maja i Wojsławickiej wymaga kapitalnego pilnego remontu. Tam są dziury i garby. Ze względu na to, że ul. Mościckiego stała się dość ważną z komunikacyjnego punktu widzenia, władze miasta powinny się jak najszybciej nad nią pochylić – uważa chełmianin.

O kapitalnym remoncie ul. Mościckiego w 2021 roku możemy zapomnieć. W tegorocznym budżecie Chełma, nad którym radni w środę 20 stycznia będą debatować na sesji, na tę inwestycję nie zaplanowano ani grosza, choć zadań drogowych w nim nie brakuje.

Biuro Prasowe Prezydenta Chełma nie wyklucza jednak, że jeszcze w bieżącym roku może zostać opracowana dokumentacja projektowa, bez której rozpoczęcie jakichkolwiek prac związanych z przebudową drogi, jest niemożliwe. Warto jednak, by urzędnicy ulicę Mościckiego mieli cały czas na uwadze… (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here