Motocyklem w łosia

Włodawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze Chełm-Włodawa. Ucierpiał w nim 39-letni motocyklista, który zderzył się z młodym łosiem. Poszkodowany trafił do szpitala, zwierzę spotkania z motocyklem nie przeżyło.

Do zdarzenia doszło w środę (29 kwietnia) około godziny 20. na drodze wojewódzkiej nr 812 w Macoszynie Dyżym (gm. Wola Uhruska). – Policjanci na miejscu ustalili, że doszło do zderzenia motocyklisty z łosiem – wyjaśnia Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – 39-letni mieszkaniec Chełma jadący w kierunku rodzinnego miasta zderzył się ze zwierzęciem leśnym, które przechodziło przez jezdnię. Z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala – dodaje pani rzecznik.

Młody łoś zderzenia z motocyklem nie przeżył. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drogach, zwłaszcza przy wjeżdżaniu na tereny leśne. – Kierowca powinien pamiętać, że w takich miejscach możemy spodziewać się dzikich zwierząt przekraczających pas drogowy. Spotkanie ze zwierzęciem może okazać się bardzo niebezpieczne dla poruszających się pojazdami. Dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i świcie.

Pamiętajmy o zachowaniu czujności i poruszaniu się z odpowiednią prędkością pozwalającą na właściwą reakcję w przypadku wystąpienia zagrożenia – uczula Tadyniewicz.

(bm, fot OSP Wola Uhruska)