Motocyklowy rajd weteranów

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyruszyli na II Rajd Motocyklowy Weteranów, aby odwiedzić groby poległych kolegów. Szefem i głównym koordynatorem zespołu jest sierżant Krystian Kargul z 24 Chełmskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

25 maja br., ponad 20 żołnierzy – motocyklistów z 2 LBOT oraz wojsk operacyjnych z województwa lubelskiego wyruszyło, aby odwiedzić groby swoich kolegów, zapalić symboliczne znicze i oddać hołd tym, którzy polegli na misjach w Iraku, Afganistanie, czy Syrii. Lubelscy terytorialsi biorą udział w tym przedsięwzięciu po raz drugi. W szeregach Lubelskiej Brygady OT służy kilkunastu weteranów i uczestników misji zagranicznych. Szefem i głównym koordynatorem zespołu jest sierżant Krystian Kargul z 24 Chełmskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

– Z dumą bierzemy udział w tym przedsięwzięciu – mówi sierż. Kargul. – Chcemy w ten sposób oddać hołd kolegom, którzy służąc Polsce na różnego rodzaju misjach zagranicznych, ponieśli najwyższą cenę. Cześć ich pamięci, chwała bohaterom.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili terytorialsi był cmentarz parafialny w Szczecynie (gmina Gościeradów, okolice Kraśnika), miejsce pochówku sierż. Marcina Poręby. Następnie udali się na dwa groby na cmentarzu komunalnym Majdanek w Lublinie. Tutaj znajdują się miejsca pochówku sierż. Andrzeja Filipka oraz kpr. Jerzego Suchodoła. Z Lublina rajd motocyklistów udał się do Wereszczyna w gminie Urszulin, gdzie znajduje się miejsce pochówku szer. Józefa Zuzańskiego.

II Rajd Motocyklowy Weteranów rozpoczął się 2 maja br. w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Zakończył się 29 maja podczas obchodów „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa”. W całej Polsce na II Motocyklowy Rajd Weteranów zgłosiło się ponad 1300 żołnierzy i pracowników ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych. (opr. mo, fot. WOT)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here