Motor już gotowy do wiosny

Czy mieszanka rutyny (Grzegorz Bonin, Tomasz Brzyski i Kamil Poźniak) z młodością okaże się wybuchowa i Motor awansuje do II ligi? Okaże się już wkrótce.

Zwycięstwami 2:0 w środę, w Zamościu z Hetmanem oraz 2:1 w sobotę, na bocznym boisku Areny Lublin z Wisłą Sandomierz, trzecioligowy Motor zakończył przygotowania do rundy wiosennej piłkarskich rozgrywek.

Z 10 sparingów podopieczni trenera Roberta Góralczyka wygrali sześć, dwa zremisowali i odnieśli dwie porażki. Szczególnie imponująco wygląda bilans bramkowy lubelskiej drużyny w meczach kontrolnych (36-10), ale trzeba pamiętać, że zdecydowaną większość bramek motorowcy zdobyli w spotkaniach z niżej notowanymi rywalami (m.in. 8:0 z Lewartem Lubartów, 7:0 z Kryształem Werbkowice i 5:0 ze Stalą Kraśnik).

W zimowej przerwie Motor pozyskał czterech piłkarzy: dwóch młodych obrońców ostatnio występujących w Górniku Łęczna, 21-letniego Kamila Pajnowskiego i starszego o rok Bartosza Waleńcika, 29-letniego doświadczonego pomocnika, mającego za sobą grę w ekstraklasie Kamila Poźniaka (ostatnio Puszcza Niepołomice) oraz napastnika Mateusza Majewskiego (Ruch Chorzów), który już występował w Motorze. Czy to wystarczy by skutecznie włączyć się w walkę o II ligę? Zobaczymy.

W najbliższą sobotę (2 marca, godz. 15) żółto-biało-niebiescy zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W Puławach rywalem motorowców będzie miejscowa Wisła.

Hetman Zamość – Motor Lublin 0:2 (0:0)

Motor – I połowa: Olszewski – Pajnowski, Waleńcik, Ranko, Cichocki, Brzyski, Gałecki, Poźniak, Bonin, Nowak, M. Majewski; II połowa: Łakota – Brzyski (66 Pajnowski), Ranko (63 R. Majewski), Waleńcik, Wołos, Pożak, Cichocki (63 Sz. Kamiński), Poźniak (66 Buczek), Michota, Rak, Paluch

Bramki: Michota 58, Paluch 66.

Motor Lublin – Wisła Sandomierz 2:1 (0:0)

Motor: Łakota (46 Olszewski) – Pajnowski (79 Pożak), Ranko, Waleńcik (72 R. Majewski), Wołos (46 Cichocki), Brzyski, Gałecki, Poźniak (72 Sz. Kamiński), Bonin (77 Rak), Nowak (60 Michota), M. Majewski (60 Paluch).

Bramki: 1:0 Brzyski 57 z karnego, 1:1 Nogaj 76, 2:1 Pożak 88.