Motor nie zbacza ze zwycięskiej ścieżki

Tak w 3. minucie po golu Marcina Burkhardta cieszyli się piłkarze Motoru

Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin odnieśli kolejne, czwarte z rzędu zwycięstwo! W sobotę „żołto-biało-niebiescy” pokonali na Arenie Lublin 3:0 Sołę Oświęcim, rewanżując się rywalom za porażkę z pierwszej rundy. Dzięki wygranej podopieczni trenera Piotra Zasady utrzymali drugie miejsce w tabeli i ustępują liderowi, Resovii jedynie gorszym bilansem bezpośrednich spotkań.

Motor nie dał żadnych szans młodej, wybieganej drużynie z Oświęcimia. Już w 3. minucie pierwszego gola zdobył Marcin Burkhardt, który bardzo ładnym, podkręconym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości. 34-letni pomocnik miał też spory udział przy drugiej bramce. W 21. minucie dośrodkował piłkę z wolnego z bocznej strefy boiska, w pole karne, a tam w sporym zamieszaniu dopadł do niej Konrad Nowak i z bliska bez problemów umieścił ją w siatce. Wynik meczu w końcówce ustalił Dmytro Kozban.

Motor Lublin – Soła Oświęcim 3:0 (2:0)

Motor: Socha – Michota (74 Kasolik), Kursa, Gieraga, Słotwiński, Burkhardt (69 Tymosiak), Buczek (85 Kamiński), Kaczmarek, Oziemczuk, Majkowski (57 Szkatuła), Nowak (63 Kozban).
Bramki: 1:0 Burkhardt 3, 2:0 Nowak 21, 3:0 Kozban 82. Żółte kartki: Fortuna, Pańkowski (S.). Czerwona kartka – 90. minuta Fortuna (S.) – za drugą żółtą. Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec). Widzów: 2886

W 21. minucie na 2:0 podwyższył Konrad Nowak, zdobywając 13. gola w obecnym sezonie