Motorowcy ograli Varsovię!

Po niezwykle emocjonującym, dramatycznym meczu, młodzi piłkarze Motoru pokonali w 6. kolejce Centralnej Ligi Juniorów drużynę Escoli Varsovii 4:3. Aż trzy gole w spotkaniu rozegranym w sobotę na bocznym boisku Areny Lublin padły w doliczonym czasie!

Motorowcy do przerwy niespodziewanie prowadzili z faworyzowanym zespołem ze stolicy już 3:0! Największą w tym zasługę miał rewelacyjnie spisujący się Szymon Rak, który najpierw wypracował, a następnie wykorzystał dwa rzuty karne.

Jedno trafienie dołożył jeszcze Kamil Kumoch, który technicznym strzałem po ziemi wykończył ciekawy, kombinacyjny rzut rożny.

W drugiej połowie zespół z Warszawy długo nie mógł znaleźć sposobu na dobrze broniących się gospodarzy.

W końcu przyjezdni dopięli swego i w 60. minucie zdobyli gola. Gdy w końcówce wydawało się, że nic już się nie zmieni, nadszedł doliczony czas gry. Escola w dwóch akcjach z rzędu strzeliła dwa gole, doprowadzając do remisu!

Motorowcy mimo dwóch potężnych ciosów zdołali się podnieść. W końcowych sekundach meczu wyprowadzili atak „ostatniej szansy”, który celnym strzałem wykończył Kamil Kumoch. Gdy piłka znalazła się w siatce sędzia zagwizdała po raz ostatni, a motorowcy mogli cieszyć się z drugiego z rzędu ligowego zwycięstwa, które dało im awans na 13. miejsce w tabeli.

Motor Lublin – Escola Varsovia 4:3 (3:0)

Motor: Łakota – Baryła, Kraśniewski, Dobrzyński, Celmer, Pęcak (60 Rybak), Kumoch, Sobstyl (70 Zieliński), Kołoczek, D’Apollonio (90 Kobus), Rak (75 Dusiło)
Bramki: Rak 25 i 45 z rzutów karnych, Kumoch 35, 90 – Szulc 60, Anusik 90, Laskowski 90.

Pozostałe mecze 6. kolejki:

Cracovia – Ruch Chorzów 4:2 * Elana Toruń – Górnik Zabrze 1:4 * Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław, Lech Poznań – Wisła Kraków, Legia Warszawa – Arka Gdynia, Zagłębie Lubin – GKS Bełchatów i Jagiellonia Białystok – Korona Kielce przełożone na 19 września.
1. Pogoń 5 15 12-2
2. Korona 5 15 13-4
3. Legia 5 12 14-3
4. Zagłębie 5 10 8-5
5. Jagiellonia 4 8 9-6
6. Cracovia 6 8 15-16
7. Varsovia 6 7 15-14
8. Śląsk 5 7 13-10