Można pić!

Lada dzień gmina Wojsławice wzbogaci się o kolejną atrakcję turystyczną. Trwają końcowe prace związane z zagospodarowaniem naturalnych źródeł wody przy ulicy Chełmskiej. Niebawem okaże się również, czy źródlana woda z Wojsławic nie ma unikalnych właściwości zdrowotnych.

– Źródło, które zagospodarowujemy znajduje się w odległości niecałego kilometra od centrum Wojsławic. Wiele osób z różnych stron przyjeżdża tu i nabiera wody w butelki. Sam również ją pijam. Jest chłodna i smaczna. Teraz to miejsce będzie bardziej dostępne. Chcielibyśmy, aby służyło także rekreacji. Powstała więc wiata, pod którą będzie można usiąść i odpocząć, wydzieliliśmy również parking; są też miejsca dla rowerów – mówi wójt gminy Wojsławice, Henryk Gołębiowski.

Środki (ok. 28 tys. zł) na zagospodarowanie źródliska w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Chełmskiej pozyskało Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice. Swój wkład w to przedsięwzięcie ma również Urząd Gminy, który już wcześniej zadbał o przygotowanie terenu.

Źródła przy ul. Chełmskiej to nie jedyne naturalne źródła na terenie gminy. Można je znaleźć również w rejonie ul. Grabowieckiej w Wojsławicach, a także Starym Majdanie i Rozięcinie. Niebawem okaże się, czy wody bijące z tych źródeł nie mają unikalnych właściwości zdrowotnych. Gmina zleciła badania w tym kierunku i z niecierpliwością czeka na ich wyniki.

– Jeśli okazałoby się, że nasza woda ma np. walory lecznicze, minerały, to byłaby to dla nas wielka szansa – dodaje wójt. – Otworzyłyby się przed nami nowe możliwości rozwoju związane właśnie ze zdrowiem, rehabilitacją itp. Z Wojsławic moglibyśmy stać się Wojsławicami-Zdrój. W grę mogłaby wchodzić również produkcja wody. Wyniki badań powinny być znane już niebawem. (w, fot. Henryk Gołębiowski | Facebook)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here