MPRD przebuduje Piłsudskiego?

Mające problemy finansowe Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie złożyło najkorzystniejszą ofertę do przetargu na przebudowę alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tak ogromnej inwestycji miejska spółka, jako główny wykonawca, chyba jeszcze nie realizowała.

Przetarg na wyłonienie firmy, która przebuduje aleję Marszałka Józefa Piłsudskiego, inwestycję obiecaną przez prezydenta Jakuba Banaszka w kampanii wyborczej, jeszcze nie został rozstrzygnięty. Najkorzystniejszą ofertę nieoczekiwanie złożyło jednak Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, znajdujące się w procesie restrukturyzacji. Miejska spółka wszystkie prace wyceniła na 8 034 229 zł. Jej oferta okazała się o ponad 2 mln zł tańsza od następnej w kolejności, którą złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie. W sumie do przetargu wpłynęło pięć ofert.

Firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej, która w ostatnich latach wykonała w mieście większość drogowych inwestycji, przebudowę alei wyceniła na 10 894 841 zł. Co istotne, miasto na to przedsięwzięcie zamierza przeznaczyć aż 13 682 643 zł. Jeśli oferta MPRD nie będzie zawierała błędów formalnych i merytorycznych, i zostanie wybrana, miasto na przebudowie sporo zaoszczędzi. Warto przypomnieć, że blisko 10 mln zł na przebudowę alei samorząd dostał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co stanowi 80 proc. kosztów kwalifikowalnych.

Urzędnicy sprawdzają również oferty złożone do przetargu na wyłonienie wykonawcy remontu odcinka Lubelskiej od Szpitalnej do Koszarowej. Na to zadanie w budżecie miasta zaplanowano 4 479 320 zł. Najlepszą cenę zaproponowała firma BG Construction, która inwestycję wyceniła na 4 099 906 zł. W sumie do przetargu przystąpiło pięciu oferentów.

Zarówno przebudowa alei Marszałka Józefa Piłsudskiego i ul. Lubelskiej mają rozpocząć się i zakończyć jeszcze w bieżącym roku. (s)