MPRD złapie fuchę

Po wygraniu kilku przetargów na budowę chodników w mieście, MPRD może dostać kolejne zlecenie na drogowe roboty. Miejska spółka zaproponowała najtańsze ceny w przetargu na ułożenie asfaltowych nakładek. Chodzi o ul. Synów Pułku, Wiejską i dojazd z Połanieckiej w kierunku Przedszkola Miejskiego nr 13.


Do przetargu przystąpiły jedynie dwie firmy, Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych we Włodawie. Na wszystkie trzy nakładki najtańszą cenę zaproponowała miejska spółka.
Asfalt na ul. Synów Pułku (od Zachodniej w kierunku bloków) wyceniła na 206 654 zł. PRD było droższe o ponad 90 tys. zł. Ponieważ w budżecie Zarząd Dróg Miejskich zaplanował 300 000 zł, oszczędności na tym zadaniu wyniosą blisko 95 tys. zł.
Nakładkę na ul. Wiejskiej, na odcinku od Granicznej do Katedralnej, MPRD zamierza wykonać za 158 793 zł. Oferta PRD Włodawa opiewała na 205 863 zł. ZDM na tę drogę zamierzał przeznaczyć 160 000 zł.
Dojazd z ul. Połanieckiej do Przedszkola Miejskiego nr 13 ma kosztować 110 675 zł, o 30 tys. zł więcej, niż przewidział to Zarząd Dróg Miejskich. – Przypuszczaliśmy, że to zadanie może być nieco droższe, ale ze względu na powstałe oszczędności na innych nakładkach, dołożymy do realizacji tego przedsięwzięcia – zapowiada Krzysztof Tomasik, dyrektor ZDM. – Na razie badamy złożone oferty, dopiero po ich dokładnym sprawdzeniu rozstrzygniemy przetarg.
Oferta PRD Włodawa wynosiła 144 371 zł. Wszystkie trzy ulice mają mieć nakładki do 31 lipca br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here