Mundurowe klasy na Czubach

Dzień otwarty w XXVII LO

XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru przy ul. Biedronki w Lublinie stawia na klasy mundurowe. W tegorocznej rekrutacji placówka oferuje miejsca w czterech klasach dla absolwentów gimnazjów i w 4 klasach dla absolwentów szkół podstawowych. W tej szkole klasy funkcjonują od 6 lat.


W nadchodzącym roku szkolnym liceum oferuje dla gimnazjalistów naukę w trzyletnim liceum w klasach: wojskowa, mundurowa o specjalności obrona terytorialna oraz bezpieczeństwo wewnętrzne. W czteroletnim liceum po szkole podstawowej przewidziano klasy: bezpieczeństwa wewnętrznego, mundurową ze specjalnością obrona terytorialna, informatyczno-graficzną i geograficzno-turystyczną.

– Nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki maturalne, jesteśmy „Szkołą sukcesu”. Mamy również informacje o losach absolwentów, którzy chętnie wybierają zarówno służbę mundurową, jak i dalsze studia, m.in. na Wojskowej Akademii Technicznej – mówi Małgorzata Gąszczyk, nauczycielka języka polskiego w XXVII LO.

– Zdecydowałam się na klasę mundurową, bo chcę kontynuować wojskowe tradycje mojej rodziny. Mój dziadek był zesłańcem Sybiru i kiedy jeszcze żył, to często gościł w tej szkole – podkreśla Ewelina Cebula, uczennica klasy pierwszej mundurowej o profilu obrona terytorialna.

Uczniowie klas mundurowych dwa dni w tygodniu mają zajęcia z musztry, jeden dzień nauki odbywają się w mundurze. Dodatkowo mają kursy pierwszej pomocy, samoobrony, obozy przetrwania czy szkolenia kondycyjne. Szkoła bierze udział w projekcie MON – „Edukacja wojskowa”.

– Młodzież z XXVII LO bierze udział w wielu patriotycznych wydarzeniach w Lublinie i innych miastach. Uczniowie podkreślają dobrą atmosferę panującą w szkole i życzliwość, z jaką spotykają się ze strony nauczycieli – mówi Bożena Żeleźnik, szkolny pedagog.

Uczniowie LO uczestniczą także w wymianie międzynarodowej z krajami Unii Europejskiej w ramach Erasmus+. Podczas Dni Otwartych nie zabrakło pokazów musztry, technik samoobrony czy biologiczno-chemicznych. Kandydaci spotkali się też z przedstawicielami eko-patrolu Straży Miejskiej w Lublinie. Emilia Kalwińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here