My chcemy się rozwijać, nie zwijać…

Mieszkańcy rejonu ulic Hajdowskiej i Turystycznej nareszcie mogą myśleć z nadzieją na rozwiązanie problemów drogowych. Ratusz przekazał nam dobre wieści w ich sprawie.

– „Zwracamy się z prośbą o interwencję w sprawie zaplanowanej już dawno budowy dróg gminnych 022D i 023D w rejonie ulicy Hajdowskiej i Turystycznej w Lublinie. Ponieważ miasto Lublin robi nam jak zawsze pod górkę, ponieważ nie chce dołożyć do tej inwestycji pieniędzy, pokazując, po raz kolejny zresztą, że ma nas w d…. My chcemy się rozwijać a nie zwijać, potrzeba budowy dróg nie jest wyssana z palca. 16 rodzin nie ma wytyczonej drogi do swoich posesji i domów, ale Miasto Lublin jak zwykle robi na w konia. Prosimy się sprawą zainteresować” – napisali w mailu do redakcji „Nowego Tygodnia”.

Ratusz ma dla nich jednak dobre wieści. – Przetarg na budowę dróg gminnych 022D i 023D wraz z infrastrukturą w rejonie ulic Turystycznej i Hajdowskiej ogłoszono 1 marca br., natomiast otwarcie ofert nastąpiło 18 marca br. Cena złożonej najniższej oferty (4 461 609,96 zł) przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (4 162 310,00 zł). W świetle ustawy Prawo zamówień publicznych możliwe jest zwiększenie środków przeznaczonych na realizację zamówienia.

Z takim wnioskiem wystąpił Zarząd Dróg i Mostów. Na sesji zaplanowanej na 28 kwietnia będzie on rozpatrywany. W projekcie WPF skierowanym na sesję proponuje się zwiększenie limitu wydatków roku 2023 o kwotę 300 tys. zł. Tym samym postępowanie nie zostało jeszcze rozstrzygnięte – nie wybrano wykonawcy, ani nie unieważniono przetargu. Sprawa jest nadal w toku – wyjaśnia Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Do sprawy powrócimy.  (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here