Na Furmańską i Perłową wkraczają drogowcy

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie rozstrzygnął ciągnące się od prawie dwóch miesięcy postępowanie na remont jezdni i chodników ul. Furmańskiej. Udało się również wybrać wykonawcę remontu parkingu przy ul. Perłowej. Niestety dwa inne postępowania trzeba było unieważnić – na wykonanie ścieżki rowerowej przy al. Solidarności i parkingu na Tatarach.


Przetarg na modernizację ul. Furmańskiej, na odcinku stanowiącym dojazd do kamienic na tyłach placu Zamkowego, przedłużał się, bo najtańsza oferta, Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lublina, opiewała na ponad 421 tys. zł, a Ratusz planował wydać 350 tys. Ostatecznie miasto, za zgodą radnych, zdecydowało się dołożyć brakującą kwotę i przyjąć propozycję KPRD. Drogowcy będą teraz mieli 100 dni na położenie nowej nawierzchni bitumicznej na jezdni i ułożenie chodników z kostki brukowej w miejsce starego asfaltu.

Udało się również rozstrzygnąć przetarg na przebudowę parkingu przy ul. Perłowej wraz z dojazdowymi odcinkami ulicy. Ten kontrakt również zrealizuje KPRD za 343 tys. zł. Na wykonanie zadania będzie miało 70 dni.

Nie wszędzie się udało

Mniej szczęścia miały dwie inne inwestycje – budowa nowego odcinka drogi rowerowej przy al. Solidarności od ronda im. Pileckiego do istniejącej ścieżki od strony al. Warszawskiej oraz zaprojektowanie i budowa parkingu na terenie placu po dawnym dworcu autobusowym przy stacji kolejowej Lublin Północny. Oba postępowania zostały unieważnione z powodu zbyt wysokiej ceny najkorzystniejszych ofert (w przypadku al. Solidarności najtańsza oferta została odrzucona ze względów formalnych, a w przypadku parkingu na Tatarach wykonawca propozycji mieszczącej się w budżecie miasta zaoferował prawie dwukrotnie krótszą gwarancję – dod. aut.). Teraz przetargi te najprawdopodobniej zostaną powtórzone.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here