Na największe brawa zasłużył Janek Hawrysz

Mimo, że dla zawodników LKSW Dan Świdnik sezon startowy 2019/2020 był o wiele krótszy niż zwykle, to nie mogło zabraknąć podsumowania klubowego rankingu, choć tym razem nie odbyło się ono w formie pikniku.

Tym razem na topie znaleźli się młodsi zawodnicy. Najlepszym zawodnikiem klubu został Jan Hawrysz, który w mijającym sezonie zdobył złoty i srebrny medal ITF Moravia Open 2019 w Ostrawie (Czechy), 2 złote i 2 srebrne medale Polish Open Taekwon-do Cup w Opolu, 2 złote i 1 srebrny medal Mikołajkowego Pucharu Łopiennika w taekwon-do, 3 złote medale LTSI South East Open Taekwon-do Championships w Hatfield (Wielka Brytania) oraz wygrał w dwóch turniejach online – KickCovid Taekwon-do Tul Challenge i Open Taekwon-do e-Championship Poland.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Maja Besztak, zdobywczyni złotego i srebrnego medalu ITF Moravia Open 2019 w Ostrawie, 3 srebrnych medali Polish Open Taekwon-do Cup w Opolu, srebrnego i 3 brązowych medali Mikołajkowego Pucharu Łopiennika w taekwon-do oraz 2 złotych i 1 srebrnego medalu LTSI South East Open Taekwon-do Championships w Hatfield.

Ciekawostką jest, że dwójka młodych zawodników oprócz treningów regularnie spotyka się… na lekcjach – w ubiegłym roku szkolnym w klasie 3a Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku.

10. Kinga Matysiak

Ostatnim startem danowców w sezonie był udział w zakończonym 28 maja wirtualnym turnieju Open Taekwon-do e-Championship Poland.

Organizatorem turnieju było Polskie Zrzeszenie Taekwon-do UITF/ITF HQ Korea z Wrocławia.

W konkurencji układów tradycyjnych wystartowała dwunastka świdniczan. Wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach. Pierwsze miejsca zajęli: Kacper Zawadzki, Oskar Indulski, Kacper Kuraś, Jan Hawrysz, Olga Krawczyk, Tomasz Gumienniak; drugie: Wiktor Szłapa, Emilia Maciejewska, Dawid Paprocki, Jakub Ślązak i Adam Gumienniak, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Krystian Paprocki.