Na największe brawa zasłużył Janek Hawrysz

Mimo, że dla zawodników LKSW Dan Świdnik sezon startowy 2019/2020 był o wiele krótszy niż zwykle, to nie mogło zabraknąć podsumowania klubowego rankingu, choć tym razem nie odbyło się ono w formie pikniku.


Tym razem na topie znaleźli się młodsi zawodnicy. Najlepszym zawodnikiem klubu został Jan Hawrysz, który w mijającym sezonie zdobył złoty i srebrny medal ITF Moravia Open 2019 w Ostrawie (Czechy), 2 złote i 2 srebrne medale Polish Open Taekwon-do Cup w Opolu, 2 złote i 1 srebrny medal Mikołajkowego Pucharu Łopiennika w taekwon-do, 3 złote medale LTSI South East Open Taekwon-do Championships w Hatfield (Wielka Brytania) oraz wygrał w dwóch turniejach online – KickCovid Taekwon-do Tul Challenge i Open Taekwon-do e-Championship Poland.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Maja Besztak, zdobywczyni złotego i srebrnego medalu ITF Moravia Open 2019 w Ostrawie, 3 srebrnych medali Polish Open Taekwon-do Cup w Opolu, srebrnego i 3 brązowych medali Mikołajkowego Pucharu Łopiennika w taekwon-do oraz 2 złotych i 1 srebrnego medalu LTSI South East Open Taekwon-do Championships w Hatfield.

Ciekawostką jest, że dwójka młodych zawodników oprócz treningów regularnie spotyka się… na lekcjach – w ubiegłym roku szkolnym w klasie 3a Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku.

Ranking LKSW Dan za sezon 2019/2020

Złota dziesiątka:
1. Jan Hawrysz
2. Maja Besztak
3. Jakub Trześniak
4. Wiktor Szłapa
5. Paweł Wilczopolski
6. Kacper Kuraś
7. Emilia Szalak
8. Daniel Cur
9. Maria Skiba
10. Kinga Matysiak

Ostatnim startem danowców w sezonie był udział w zakończonym 28 maja wirtualnym turnieju Open Taekwon-do e-Championship Poland.

Organizatorem turnieju było Polskie Zrzeszenie Taekwon-do UITF/ITF HQ Korea z Wrocławia.

W konkurencji układów tradycyjnych wystartowała dwunastka świdniczan. Wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach. Pierwsze miejsca zajęli: Kacper Zawadzki, Oskar Indulski, Kacper Kuraś, Jan Hawrysz, Olga Krawczyk, Tomasz Gumienniak; drugie: Wiktor Szłapa, Emilia Maciejewska, Dawid Paprocki, Jakub Ślązak i Adam Gumienniak, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Krystian Paprocki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here