Na serwisówce wciąż niebezpiecznie

Ustawione na ul. Rejowieckiej w okolicach Szkoły Podstawowej nr 3 dla poprawy bezpieczeństwa dwa znaki drogowe, informujące o przejściu dla pieszych oraz małych dzieciach na drodze, zdaniem rodziców uczniów, stanęły nie tam, gdzie trzeba. – Zależało nam, by zadbać o bezpieczeństwo przede wszystkim na tzw. „serwisówce”, bo budowane ekrany całkowicie zasłaniają widoczność zarówno pieszym oraz kierowcom – tłumaczą rodzice.

O sprawie pisaliśmy tydzień temu. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 zaalarmowali, że budowane przy ul. Rejowieckiej ekrany całkowicie zasłaniają widoczność pieszym i kierowcom, znajdującym się na drodze serwisowej. – Dziecko opuszczając teren szkoły od razu wchodzi na „serwisówkę”. Z powodu ekranów nie widać, czy tą drogą akurat nie przejeżdża samochód. Jest niebezpiecznie, dlatego też prosiliśmy urzędników, by ustawili jakieś znaki, bądź lustro – opowiada rodzic jednego z uczniów.

Urzędnicy przychylili się do prośby rodziców, ale drogowcy ustawili znaki informujące o przejściu dla pieszych i tzw. „Agatkę”, czyli małą dziewczynkę spacerującą z czerwonym lizakiem, która ma zwrócić uwagę kierowców na przechodzące przez jezdnię dzieci, przy głównej trasie, a nie przy drodze serwisowej. – Nam chodziło właśnie o „serwisówkę”. Przy głównej drodze działa sygnalizacja świetlna, ale i widoczność jest zdecydowanie lepsza. Zależy nam bardzo na poprawie bezpieczeństwa, bo boimy się o nasze dzieci – apeluje nasza czytelniczka.

Biuro Prasowe Prezydenta Chełma przypomina, że ulica Rejowiecka, w tym droga serwisowa, wciąż stanowi plac budowy. – Oznacza to, że jesteśmy przed ustawieniem i wymalowaniem oznakowania, a także odbiorami z udziałem Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz nadzoru budowlanego, których przedstawiciele będą analizować każdy fragment drogi pod kątem bezpieczeństwa uczestników ruchu – informują urzędnicy. – Przy drodze serwisowej, nieopodal wyjścia ze szkoły, zostaną ustawione znaki tzw. „Agatki”, znaki ostrzegające o przejściu dla pieszych, a samo przejście przy szkole zostanie wyniesione i będzie miało charakter progu zwalniającego – uspokaja Biuro Prasowe. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here