Na Skarpie znowu będzie garmażerka 

Trwa budowa nowego pawilonu przy ul. Radości. Spółdzielnia Mieszkaniowa Czuby przeznaczyła na ten cel aż 1,6 mln zł. Budynek ma być gotowy pod koniec września br.

Nowy pawilon stanie w miejscu starych „akwariów”. Mieszkańcy osiedla doskonale znali dwa pawilony przy ul. Radości. Od momentu ich zbudowania w latach 80. XX wieku mieściły szereg placówek handlowych. Od 2011 r. właściciel obiektów – Spółdzielnia Mieszkaniowa Czuby – wynajmowała je firmie pod działalność garmażeryjną.

W mniejszym z nich najemca zlokalizował kuchnię, w drugim prowadzono sprzedaż przygotowanych potraw. Niestety, w marcu 2017 r. w jednym z pawilonów wybuchł pożar, który częściowo strawił budynek.

Stan techniczny pawilonów, typowych peerelowskich przeszklonych „akwariów”, był na tyle kiepski, że rada nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby podjęła 8 sierpnia 2017 r. uchwałę o ich przebudowie i połączeniu w jeden budynek usługowy o większej powierzchni.

W nowym obiekcie o powierzchni ok. 430 m2, zgodnie z wnioskiem rady przedstawicieli nieruchomości osiedla Skarpa oraz prośbami mieszkańców, którzy postulowali odbudowę obiektu na potrzeby działalności garmażeryjnej dotychczasowego najemcy i nawet dzwonili w tej sprawie do siedziby spółdzielni, nadal będzie prowadzona przez starego najemcę garmażerka.

Choć powierzchnia nowego obiektu będzie większa niż dwóch poprzednich, nie uszczupli to istniejącego parkingu oraz nie zmniejszy liczby miejsc postojowych na pobliskich parkingach przy ulicach Radości i Romantycznej, ale na czas budowy zostały one wyłączone z użytkowania.

Do tej pory zostały wykonane prace żelbetowe i murowe, co pozwala przypuszczać, że konstrukcja nowego obiektu jest solidniejsza niż rozebranych pawilonów. Aktualnie kładziona jest więźba dachowa.

Joanna Dudziak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here