Na Starosiele? W prawo

W lewo na Lublin, w prawo na Starosiele, a prosto do Śródmieścia – taki znak stanął tuż przed rondem we Włodawie. Niby nic nadzwyczajnego, tyle że mało kto z mieszkańców Miasta Trzech Kultur wie, co to Starosiele.

Nowy znak stanął przed nowym rondem tuż przed wjazdem do Włodawy od strony Chełma i od razu wzbudził sensację w mediach społecznościowych. Każdy chciał wiedzieć, gdzie znajduje się Starosiele, do którego kierowcy dojadą, jeśli zdecydują się na rondzie skręcić w prawo. Niektórzy gdybali nawet, że może chodzić o miejscowość pod Dubienką, ale racji nie mieli. Otóż Starosiele to nazwa dzielnicy Włodawy, w której znajduje się m.in. Straż Pożarna czy KRUS.

Wprawdzie mało kto o tym wiedział, ale nazwa jest jak najbardziej poprawna i oficjalna, a projektant, który rysował tablicę, opierał się na oficjalnym rządowym portalu geodezyjnym i zapewne miał problem, bo przy uzgadnianiu projektu starosta wniósł uwagę, by na znakach nie pojawiały się mylące nazwy: Dworzec PKS i Dworzec PKP, bo takich we Włodawie najzwyczajniej nie ma. Więc pewnie nie mając większego wyboru padło na Starosiele.

Teraz kierowcy i mieszkańcy będą musieli przyzwyczaić się do nowej nomenklatury, albo zmienić znak. (bm)