Na Zachodzie ktoś strzela z wiatrówki

Policja poszukuje szaleńca, który strzelał w okno mieszkańców bloku przy ul. gen. W. Andersa 16 w Chełmie. Ofiary domorosłego snajpera publikują zdjęcia szkód w Internecie i apelują do świadków.

– Zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca strzelał w stronę balkonu na wyższej kondygnacji bloku wielorodzinnego dyżurny otrzymał w poniedziałek, 10 sierpnia. Do zdarzenia natomiast miało dojść poprzedniego wieczoru. Wstępnie wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na około sześćset złotych – potwierdza kom. Ewa Czyż, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Z ustaleń policjantów wynika, że późnym wieczorem w niedzielę właścicielka mieszkania przy ul. gen. W. Andersa usłyszała niepokojący dźwięk, ale dopiero rankiem, w poniedziałek, odkryła dziury w szybie oraz elewacji. W poniedziałek też w mediach społecznościowych pojawił się apel do świadków incydentu na os. Zachód. Pokrzywdzeni właściciele ostrzelanego mieszkania upublicznili zdjęcia szkód, zwracając się do każdego, kto tego feralnego, niedzielnego wieczoru widział człowieka z wiatrówką lub ma jakiekolwiek informacje na jego temat.

Niedzielny incydent wywołał poruszenie na osiedlu. Ludzie boją się, że strzały mogą się powtórzyć. Policja poszukuje sprawcy. (pc, fot. źródło Facebook)