Nabierali doświadczenia i zdobyli kategorie

Drużyna SP Nr 7 przy szachownicach. Szkołę w mistrzostwach reprezentowali: Karolina Potaczała, Klaudia Smyk, Krzysztof Maszewski, Bartosz Winiarczyk, Adam Zborowski, Bartosz Najda i Szymon Podolak, uczniowie klas trzecich, na co dzień objęci realizowanym w „7” projektem Edukacja przez Szachy w Szkole

Duży bagaż doświadczeń i zdobyte kategorie szachowe to plon wyjazdu najmłodszych zawodniczek ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Świdniku na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klas I-III, rozgrywanych w ośrodku Polanika w miejscowości Chrusty koło Kielc.
Młodzi adepci królewskiej gry ze Świdnika rozegrali aż 126 partii. Bilans to 62 wygrane, 9 remisów i 55 przegranych. W gronie 27 zespołów pierwsza ekipa ze Świdnika zajęła z 11 pkt. osiemnaste miejsce (zaledwie o trzy małe punkty gorzej od dziewiątej drużyny ze Zgorzelca), a druga z 10 pkt. była 23.
Dobre wyniki pozwoliły naszym reprezentantom na uzyskanie kategorii szachowych. III kategorię zdobyła Karolina Potaczała, pozostali IV i V stopień szachowego wtajemniczenia.
Mistrzostwo zdobyła ekipa ZSP nr 10 w Rybniku (20 punktów). Srebrny medal wywalczyła SP nr 8 w Chrzanowie (19 pkt.), a brązowy SP nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim (14).