Najlepsze urzędy skarbowe

22 kwietnia odbyło się wojewódzkie podsumowanie 18. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Celem konkursu, organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów, jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta.

Kolejny raz urzędy skarbowe zostały ocenione przez przedsiębiorców. Ze względu na pandemię, centralne obchody odbyły się w formie online. W tegorocznej edycji laur przyjazności otrzymało 66 urzędów skarbowych w tym 5 z województwa lubelskiego. Przedsiębiorcy oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. Certyfikat „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” przyznawany jest na rok.

Wyróżnione urzędy: Urząd Skarbowy w Krasnymstawie, Trzeci Urząd Skarbowy w Lublinie, Urząd Skarbowy we Włodawie, Urząd Skarbowy w Łukowie i Urząd Skarbowy w Radzyniu Podlaskim.

– Ta edycja konkursu po raz pierwszy została przeprowadzona na podstawie elektronicznych ankiet, których wpłynęło ponad 8 tys. w całej Polsce. Dzięki ankietom można było dowiedzieć się m.in. jak przedsiębiorcy oceniają kontakt elektroniczny i telefoniczny z urzędami skarbowymi w dobie pandemii. Przedsiębiorcy biorący udział w ankiecie, bardzo wysoko ocenili kompetencje i uprzejmość pracowników. 91% badanych oceniło, że obsługujący ich urzędnicy byli kompetentni. 93% oceniło, że urzędnicy byli uprzejmi podczas spotkań – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. (opr. red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here