Nałóg silniejszy od miłości

Ponad 2,6 promila miała mieszkająca we Włodawie kobieta, która w takim stanie sprawowała opiekę na swoim niespełna dwuletnim dzieckiem. Jak przyznają policjanci, nie był to jej pierwszy taki wybryk, więc wiele wskazuje na to, że sąd pozbawi lub ograniczy jej prawa wychowawcze.

– W sobotę ( 26 września) około godziny 11 otrzymaliśmy zgłoszenie od kuratora sądowego, że 36-letnia mieszkanka Włodawy najprawdopodobniej sprawuje opiekę nad małym dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu – opowiada Elwira Tadyniewcz z KPP we Włodawie. – Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, potwierdzając zgłoszenie. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała ponad 2,6 promila alkoholu. W takim stanie „opiekowała” się swoim niespełna dwuletnim dzieckiem.

Maluszek został jej odebrany i przekazany pod opiekę rodziny, a materiały z tej sprawy trafią wkrótce do sądu rodzinnego – dodaje pani rzecznik. Sprawa zapewne nie będzie miała szczęśliwego finału, ponieważ zatrzymana 36-latka była już notowana na identyczne postępowanie. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii takiej, jak w nieodległych od Włodawy Dołhobrodach, gdzie równie pijana matka zrzuciła niemowlaka ze schodów, ciężko raniąc dziecko. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here